ORZYC vs KURPIK
Dodane przez bady dnia Marzec 31 2009 10:49:13
05.04.2009

ORZYC Chorzele - KURPIK Kadzidło 1:0 (0:0)
Rozszerzona zawartość newsa
Orzyc Chorzele – Kurpik Kadzidło 1-0 (0-0)

1-0 Paweł Mileński

Z.Lubowiedzki - Piasecki, Ślusarski, Watkowski(60.Wojciechowski) - Mileński, Dąbrowski, Rykowski, Rzeżuchowski(87.Łungowski) – Kordek - Rejs, Kawiecki

Trwa zwycięska passa naszej drużyny w rundzie wiosennej, jako jedyna drużyna w A klasie Orzyc zdobył komplet punktów w dotychczasowych wiosennych meczach. Zwycięstwo nie przyszło tak łatwo i nie było tak okazałe jak poprzednie dwa wygrane mecze jednak i tak komplet punktów pozostał w Chorzelach, a goście z Kadzidła musieli się obejść smakiem.
Zawodnicy z Kadzidła postawili trudne warunki od początku spotkania, a nasi zawodnicy chyba za wcześnie zapisali już sobie punkty za ten mecz. Pierwsza połowa to wyrównana gra w środku pola, a obie drużyny stworzyły sobie po jednej dogodnej sytuacji do objęcia prowadzenia. W 24 minucie Mirosław Lesiński przeskoczył obrońców Orzyca i strzałem głową skierował piłkę w okienko bramki gospodarzy, jednak „Luban” zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Kilka minut później Grzesiek Kawiecki popisał się ładnym strzałem z rzutu wolnego z pobliża pola karnego, jednak tym razem ładną interwencją popisał się bramkarz przyjezdnych.
Po przerwie zawodnicy Orzyca zrozumieli chyba, że rywal się nie położy na boisku i nie odda punktów za darmo i zaczęli grać z większym zaangażowaniem. Gospodarze stworzyli sobie w tej części gry cztery dogodne sytuacje do strzelenia gola. W 63 minucie piłka po strzale głową jednego z zawodników Orzyca trafia w słupek, natomiast dobitkę Andrzeja Dąbrowskiego obrońca Kurpika wybija z linii bramkowej. Kilka minut później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową strzela Paweł Mileński, jednak ponownie obrońca z Kadzidła ratuje swoją drużynę od utraty bramki wybijając piłkę zmierzająca do pustej bramki. W 77 minucie Wojtek Rzeżuchowski wychodzi na pozycję sam na sam z bramkarzem jednak jego strzał o milimetry mija słupek bramki gości. W 82 minucie Orzyc przeprowadza akcję która daje mu 3 punkty. Prawym skrzydłem przedziera się Kacper Rejs, zagrywa piłkę wzdłuż bramki Kurpika, a nadbiegający Paweł Mileński zdobywa upragnioną bramkę.
Drużyna z Kadzidła zagrała jak za dawnych dobrych czasów i pokazała, że drzemie w niej spory potencjał. Nasza drużyna opierając się tylko na obecnej tabeli zlekceważyła przed meczem rywala i o mały włos a skończyłoby się to podziałem punktów.
Teraz przed nami świąteczna przerwa, a w następnej kolejce Orzyc pauzuje z powodu wycofania się Nadnarwianki II Pułtusk. Żeby nie wypaść z rytmu meczowego zaplanowany jest na ten termin sparing z drużyną z Krzynowłogi Małej, która od następnego sezonu wystartuje w rozgrywkach B klasy.

skrót pierwszej połowy:


skrót drugiej połowy: