Liga Okręgowa 2017/2018: kolejka 5
Dodane przez bady dnia Wrzesień 08 2017 13:47:49
ORZYC Chorzele – SONA Nowe Miasto 5-1 ( 4-0 )
1-0 Daniel Brzezicki
2-0 Daniel Brzezicki
3-0 Daniel Brzezicki
4-0 Piotr Piasecki
5-0 Daniel Brzezicki

Kacprzak – Majk (60.Walewacz), Michał Kawiecki, Czaplicki, Suchowiecki - Kowalski - Wierzbicki (60.I.Tułowiecki), Mateusz Kawiecki (60.Rejs), Piasecki, G.Kawiecki (70.Rzeżuchowski) – D.Brzezicki (75. D.Tułowiecki)

Sporą niespodziankę sprawili chorzelanie w 5 kolejce obecnego sezonu. I nie chodzi tu o fakt, że na własnym boisku pokonali Sonę Nowe Miasto lecz o styl, łatwość jak tego dokonali i rozmiary zwycięstwa. Piłkarze Orzyca punktowali rywala jak wytrawny bokser i już po pierwszej części gry ekipa gości można powiedzieć, że była znokautowana i z pewnością gdyby mogli nie wyszli by na drugą część gry.
Pierwsze trzy bramki to trzy trafienia Daniela Brzezickiego i trzy asysty Grzegorza Kawieckiego. W 31 i 35 minucie skrzydłowy Orzyca dośrodkowuje z lewej strony, a napastnik chorzelan z najbliższej odległości kieruję piłkę do pustej bramki. W 41 minucie „Kornik” kompletuje klasycznego hat-tricka, kiedy to wychodzi do prostopadłego podania i w sytuacji sam na sam nie daje szans bramkarzowi przyjezdnych. Dwie minuty później ładnym strzałem z 30 metrów popisuje się Piotr Piasecki, a piłka ląduje obok interweniującego bramkarza w górnym rogu bramki Sony.
Po dwóch minutach drugiej części gry mamy kolejną bramkę autorstwa Daniela Brzezickiego, który znowu stanął oko w oko z golkiperem gości i znowu go pokonał. Piłkarze z Nowego Miasta odpowiedzieli tylko raz, w 85 minucie po strzale głową.