Kolejka 14: Orzyc vz Żbik /05.11.2016 godz. 13:00/
Dodane przez bady dnia Listopad 07 2016 16:30:35
ORZYC Chorzele - ŻBIK Nasielsk 4-3 (1-1)
1-1 Piotr Piasecki
2-1 Kacper Rejs
3-2 Maciej Wierzbicki
4-3 Piotr Piasecki ( z rzutu karnego)

Robaczek – Majk, Michał Kawiecki, Dąbrowski, Czaplicki – Wierzbicki (90. Paweł Walewacz), Mateusz Kawiecki (65. Rzeżuchowski), Kowalski, G.Kawiecki – Piasecki – Rejs

Świetny spektakl zapewnili piłkarze Orzyca i Żbika przybyłym mimo chłodu kibicom na chorzelski stadion. Na pożegnanie rundy jesiennej przed własną publicznością żółto-czerwoni po raz kolejny zdobyli komplet punktów, tym razem pokonując po emocjonującym meczu ekipę z Nasielska.
Pierwsi na prowadzenie wyszli goście kiedy to w 9 minucie ich zawodnik popisał się pięknym strzałem zza pola karnego w okienko bramki Łukasza Robaczka. Wyrównanie padło w 37 minucie za sprawą Piotra Piaseckiego, który celnie uderzył z kilku metrów obok leżącego bramkarza.
Druga część gry to prawdziwy festiwal bramek. W 53 minucie po podaniu Grzegorza Kawieckiego na pozycję sam na sam z bramkarzem wychodzi Kacper Rejs i silnym strzałem lewą nogą nie daje najmniejszych szans na interwencję Błażejowi Kokosińskiemu. W 59 minucie w zamieszaniu w polu karnym po rzucie rożnym goście wyrównują straty. Na kolejną bramkę przyszło nam czekać do 72 minuty. Dośrodkowanie z lewej strony boiska, piłkę głową zgrywa Piotr Piasecki, a Maciej Wierzbicki strzałem z kilku metrów po raz kolejny wyprowadza swoją drużynę na prowadzenie. Kilka minut później mamy ponownie remis. Tym razem arbiter spotkanie dyktuje wątpliwy rzut karny za rzekome zagranie ręką w polu karnym obrońcy Orzyca. Zdziwienie było ogromne nawet na twarzach trenera i graczy drużyny gości. Jedenastkę pewnie na bramkę zamienia zawodnik Żbika. W 90 minucie sędzia dyktuje kolejny rzut karny za zagranie ręką w polu karnym jednak tym razem przeciwko drużynie z Nasielska. Pojedynek z punktu oddalonego o 11 metrów od bramki dwóch byłych kolegów z MKS-u Przasnysz, Kokosiński kontra Piasecki, wygrywa pomocnik Orzyca ustalając wynik spotkania.
To już 9 wygrana Orzyca w tym sezonie, a przed rozgrywkami większość kibiców szanse Orzyca w tym sezonie oceniała na 9 …. ale punktów. Piłkarze z Chorzel zagrali jednak na nosie wybitnym znawcom lokalnej piłki i sprawili chyba największą niespodziankę w tej rundzie plasując się od początku sezonu w czołówce tabeli.