Kolejka 13: Nadnarwianka vs Orzyc /23.10.2016 godz. 11:00/
Dodane przez bady dnia Listopad 07 2016 16:11:16
NADNARWIANKA Pułtusk – ORZYC Chorzele 5-1 (2-1)
1-1 Grzegorz Kawiecki

Robaczek (65.M.Lubowiedzki) –Majk (65.Walewacz), Kordek, Dąbrowski, Michał Kawiecki – Wierzbicki, Kowalski, Mateusz Kawiecki (60.Rzeżuchowski), G.Kawiecki – Piasecki - Rejs

Fatalnie dla gości ułożyło się pierwsze w historii starcie drużyn z Pułtuska i Chorzel. Piłkarze Orzyca zanotowali najwyższą porażkę w tym sezonie i przegrali bezpośrednią walkę o pozycję vice-lidera tabeli ligi okręgowej.
Już praktycznie w pierwszej akcji meczu pada pierwsza i jakże zaskakująca bramka w tym spotkaniu. Zupełnie niegroźne dośrodkowanie z rzutu wolnego spod linii bocznej boiska ląduje w siatce zaskoczonego bramkarza z Chorzel. 15 minut potrzebowali przyjezdni żeby pozbierać się po tej niemiłej niespodziance. Po upływie kwadransa jednak wszystko wróciło na właściwe tory i żółto-czerwoni zaczęli grać „swoje”. Na efekty nie trzeba było długo czekać i w 32 minucie Grzegorz Kawiecki silnym strzałem z woleja z pierwszej piłki wyrównuje stan meczu. Asystę przy tym golu zanotował Maciej Wierzbicki, który precyzyjnie dośrodkował z prawej strony boiska. W 40 minucie chorzelanie powinni objąć prowadzenie, jednak najpierw Kacper Rejs przegrał pojedynek z kilku metrów z bramkarzem z Pułtuska, a po chwili to samo zrobił Piotr Piasecki. Niestety to nie był dobry dzień bramkarza z Chorzel. Druga przykra niespodzianka spotkała gości praktyczne równo z gwizdkiem kończącym pierwszą cześć gry. Ponownie dośrodkowanie spod linii bocznej wylądowało w siatce zaskoczonego bramkarza Orzyca.
A to co stało się w pierwszej minucie po przerwie zupełnie podcięło skrzydła żółto-czerwonym i wszystko co działo się potem było już tylko formalnością. Już w pierwszej akcji drugiej części gry miejscowi zdobywają kolejną bramkę. Strzał napastnika Nadnarwianki odbija nogami Łukasz Robaczek jednak wobec dobitki innego gracza z Pułtuska jest już bezradny. Po kilku kolejnych minutach strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego miejscowi zdobywają czwartą bramkę. Wynik meczu piłkarze gospodarzy ustalają po składnej zespołowej akcji zakończonej strzałem z kilku metrów w 82 minucie.