Kolejka 6: Orzyc vs Wkra /10.09.2016 godz. 12:00/
Dodane przez bady dnia Wrzesień 12 2016 18:57:56
ORZYC Chorzele - WKRA Bieżuń 2-1 (1-1)

1-0 - Kacper Rejs
2-1 - Grzegorz Kawiecki

Robaczek – Majk, Michał Kawiecki, Kordek, Czaplicki (60. Mateusz Kawiecki) – G.Kawiecki, Kostrzewa, Kowalski, Piasecki – Rejs – I.Tułowiecki (70. Wierzbicki)

Mistrzowie końcówek takim mianem chyba należałoby ochrzcić piłkarzy Orzyca, który to już mecz w tym sezonie gdzie szale zwycięstwa przechylają w ostatnich minutach. Po Troszynie, Szydłowie, Strzegowie teraz piłkarze z Bieżunia musieli przełknąć gorzką pigułkę porażki w ostatnich minutach meczu.
Gospodarze na prowadzenie wyszli w 24 minucie kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Grzegorza Kawieckiego strzałem głową uderzał Kacper Rejs. Bramkarz gości zachował się jednak rewelacyjnie i strzał z bliska obronił, jednak wobec dobitki kapitana chorzelan był już bezradny. Bramka wyrównująca padła tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część gry, po sprawnie wyprowadzonej kontrze przez piłkarzy Wkry.
Początek drugiej połowy to spora przewaga przyjezdnych jednak żadnej z okazji nie udało im się zamienić na gola. Z czasem gra się wyrównała i do dogodnych sytuacji zaczęli dochodzić gospodarze jednak aż do 90 minuty musieliśmy na decydujący cios. Piotr Piasecki oszukał kilku rywali przy prawym narożniku boiska, dośrodkował, a Grzegorz Kawiecki strzałem po ziemi ustalił wynik tego spotkania.
Mimo tych kilku wygranych meczy nikomu w Chorzelach się jednak nie zagotowały głowy i nadal celem na ten sezon jest bezpieczne utrzymanie się w lidze okręgowej.