Kolejka 26: Orzyc vs Orzeł /19.06.2016 godz. 15:00/
)ORZYC Chorzele – ORZEŁ Sypniewo 4-6 (3-3)

2-0 Zbigniew Lubowiedzki (z karnego)
3-0 Kacper Rejs
4-5 Kacper Rejs

Lubowiedzki (80.Robaczek) – Michał Kawiecki, Kordek, Dąbrowski, Szmalc (55. Czaplicki) – Wierzbicki (46. D.Tułowiecki), Kostrzewa, Rzeżuchowski, G.Kawiecki – I.Tułowiecki (70. H.Brzezicki) – Rejs

Takiego meczu nie pamiętają w Chorzelach najstarsi kibice, to co się wydarzyło w ciągu 90 minut na boisku przeszło najśmielsze oczekiwania chyba wszystkich widzów tego spotkania.
Już w 7 minucie miejscowi prowadzili 3-0. Pierwszy piłkę w siatce bramki rywali umieścił Igor Tułowiecki po podaniu Macieja Wierzbickiego. Chwilę potem po faulu na Wierzbickim w polu karnym z jedenastu metrów podwyższa Lubowiedzki. A w 7 minucie po ładnej akcji, strzałem głową trzecią bramkę zdobywa Kacper Rejs. W 15 minucie mieliśmy już jednak 3-2, a do przerwy remis 3-3.
W drugiej części gry nadal fatalnie grali gracze Orzyca, a przyjezdni skutecznie wyprowadzali groźne kontry i zdobyli dwubramkową przewagę. W 82 minucie Kacper Rejs strzałem z najbliższej odległości dał nadzieję na chociażby remis. Jednak w ostatniej minucie doliczonego czasu gry goście strzałem do opuszczonej przez bramkarza, który poszedł na dośrodkowanie z rzutu rożnego, bramki ustalają wynik tego spotkania.
Po tak słabym i kompromitującym meczu z trudnością przychodziło chorzelanom świętowanie awansu do ligi okręgowej.