Kolejka 25: GUKS vs Orzyc /12.06.2016/
Dodane przez bady dnia Czerwiec 14 2016 11:33:39
GUKS Krasnosielc – ORZYC Chorzele 2-3 (0-1)

0-1 Maciej Wierzbicki
1-2 Maciej Wierzbicki ( z karnego )
2-3 Kacper Rejs

Robaczek – Szmalc, Rykowski (30. Rzeżuchowski), Dąbrowski, Czaplicki – Wierzbicki, Kostrzewa, Rejs (85.H. Brzezicki), G.Kawiecki – I.Tułowiecki – D.Brzezicki (80. Mateusz Kawiecki)

Niedzielnym zwycięstwem nad GUKS Krasnosielc piłkarze Orzyca przypieczętowali awans do ligi okręgowej. Po rocznej przerwie żółto-czerwoni wracają do „okręgówki” .
Mecz w Krasnosielcu nie należał w wykonaniu chorzelan bo porywających spektakli, a można śmiało nawet powiedzieć, że piłkarze Orzyca zagrali jedno ze słabszych spotkań w tym sezonie. Trudno pewnie byłoby odgadnąć niezorientowanemu widzowi wskazać która drużyna właśnie awansowała, a która opuszcza A klasę spadając do niższej ligi.
Do przerwy obejrzeliśmy tylko jedną bramkę, kiedy to w 28 minucie po dośrodkowaniu z okolic połowy boiska bramkarz miejscowych wypuścił piłkę z rąk, a ta wylądowała na poprzeczce. Największym refleksem wykazał się Maciej Wierzbicki który strzałem głową umieścił futbolówkę w siatce.
Po przerwie działo się zdecydowanie więcej na boisku. Najpierw gospodarze doprowadzając do wyrównania po silnym strzale z 25 metrów w okienko bramki Łukasza Robaczka. W 72 minucie w polu karnym faulowany jest Kacper Rejs, a strzałem z 11 metrów na prowadzenie ponownie wyprowadza swoją drużynę Maciej Wierzbicki. Chwilę potem mamy rzut karny po drugiej stronie boiska i gospodarze ponownie doprowadzają do wyrównania. Kilka minut później ładny rajd lewym skrzydłem przeprowadza Igor Tułowiecki, dośrodkowuje w pole karne, a tam Kacper Rejs strzałem z kilku metrów ustala wynik meczu. Gospodarze w tej części gry mieli mnóstwo okazji pod bramką rywali jednak fatalnie pudłowali.