PUCHAR POLSKI: Orzyc vs Troszyn /09.09.2015 godz. 17:00/
Dodane przez bady dnia Wrzesień 10 2015 20:30:10
ORZYC Chorzele - KS CK Troszyn 3-3 ( 0-2 ) karne 11-12

1-2 Kamil Kamiński
2-2 Piotr Walewacz
3-2 Piotr Walewacz

Kacprzak (46. Robaczek) - Majk, M.Kawiecki, Dąbrowski, Szmalc - Kamiński (60. Walewacz), Korotko, D.Tułowiecki (70. Kostrzewa), I.Tułowiecki (46. Wierzbicki) - Rejs- Brzezicki

Piłkarze Orzyca udowodnili, że posiadają szeroką i wyrównaną kadrę. Mimo braku trzech podstawowych zawodników i kolejnych kilku na ławce rezerwowych pokazali, że potrafią toczyć wyrównany bój, a momentami nawet będąc zdecydowanie lepszą ekipą od obecnego wicelidera ligi okręgowej.
W pierwszej części gry obie ekipy stworzyły sobie po dwie wyśmienite okazje do pokonania bramkarza przeciwnika. Różnica była jednak taka, że goście obie zamienili na gole, natomiast miejscowi zmarnowali obie.
Po przerwie jednak już gospodarze potrafili zepchnąć rywala do głębokiej defensywy i narzucić im swój styl gry. Kontaktowa bramka pada w 53 minucie kiedy to po strzale z rzutu rożnego Kamila kamińskiego bramkarz gości nawet nie zareagował. W 68 minucie pada bramka wyrównująca. Piotr Walewacz zabiera piłkę obrońcom z Troszyna i silnym strzałem pokonuje po raz pierwszy tego dnia golkipera przyjezdnych. W 76 minucie ponownie po strzale Walewacza piłka znajduje drogę do siatki rywali. Niestety w 90 minucie zabrakło koncentracji w linii obrony chorzelan i pada wyrównująca bramka.
Do wyłonienia zwycięzcy w tym meczu potrzeba było aż 13-tu serii rzutów karnych. Goście pomylili się tylko raz w drugiej serii ich zawodnik nie trafił w światło bramki. U żółto-czerwonych w czwartej serii pojedynek z bramkarzem przegrał Dawid Kostrzewa, a przy drugim swoim podejściu w poprzeczkę trafił Daniel Brzezicki.