/DERBY/ Kolejka 12: Orzyc vs Mazowsze
Dodane przez bady dnia Październik 18 2014 07:42:59
19-10-2014 (niedziela) godz. 15:00


ORZYC Chorzele vs MAZOWSZE Jednorożec 4-0 (1-0)

Stadion Miejski im. Jana Konarskiego w Chorzelach

Rozszerzona zawartość newsa
ORZYC Chorzele – MAZOWSZE Jednorożec 4-0 ( 1-0 )

1-0 Grzegorz Kawiecki
2-0 Maciej Wierzbicki
3-0 Grzegorz Kawiecki
4-0 Grzegorz Kawiecki

Kacprzak – Piotr Walewacz (75. Dzieżyk ), Rykowski, Dąbrowski, Kostrzewa, Borkowski ( 70. Czaplicki) – Wierzbicki, Rejs, Brzezicki, Niestępski (65. D.Tułowiecki) – G.Kawiecki

Bardzo cenne zwycięstwo odnieśli w końcu piłkarze Orzyca. Po pierwsze z drużyną z którą przyjdzie bezpośrednio walczyć o ligowy byt, po drugie z rywalem zza miedzy czyli mecz derbowy, a po trzecie z bardzo niewygodnym dla chorzelan przeciwnikiem. Trzykrotnie obie ekipy spotykały się na tym samym szczeblu rozgrywek, sześć spotkań do tej pory i sześć zwycięstw ekipy z Jednorożca. Aż do wczoraj, kiedy to żółto-czerwoni potrafili wysoko pokonać rywala.
Mecz przed przerwą był wyrównany, obie ekipy koniecznie chciały grać do przodu, jednak zapominały o zabezpieczeniu własnej bramki. I w takiej to wymianie ciosów do przerwy zobaczyliśmy tylko jedną bramkę. Strzelcem okazał się Grzegorz Kawiecki, który strzałem z bliska wykończył akcję Macieja Wierzbickiego i Kacpra Rejsa. Dwanaście kolejek potrzebował najskuteczniejszy napastnik Orzyca w poprzednich sezonach żeby uwierzyć, że i w lidze okręgowej można pokonywać bramkarzy. A jak już uwierzył to w sumie tego dnia skompletował hattrick. Obie ekipy w pierwszej części miały jeszcze po kilka okazji na zmianę wyniku jednak zabrakło skuteczności.
Po przerwie mecz miał już z goła inne oblicze. Gospodarze strzelając w 58 minucie drugą bramkę zdecydowanie zaczęli dominować na boisku, a kwestią otwartą zostało już tylko jaką różnicą bramek zwyciężą ten mecz. Drugą bramkę w tym meczu zdobył Maciej Wierzbicki, którego próba dośrodkowania zmieniła się w idealny strzał, który wylądował w siatce zza plecami zaskoczonego bramkarza Mazowsza. Kolejne bramki były dziełem rozpędzonego tego dnia Grzegorza Kawieckiego. Napastnik Orzyca w 64 minucie popisuje się technicznym strzałem z kilku metrów. Kilka minut później trzech zawodników z Chorzel wychodzi z kontratakiem mając przed sobą jednego z obrońców gości. Dokładne podanie Daniela Brzezickiego i precyzyjny strzał Grzegorza Kawieckiego kończy festiwal bramek w niedzielne popołudnie. Mimo kilku wyśmienitych jeszcze okazji gospodarze nie potrafią zdobyć więcej bramek i mecz kończy się cztero-bramkową wygraną Orzyca.