Inauguracja sezonu 2014/2015. Kolejka 1
Dodane przez bady dnia Sierpień 14 2014 08:01:55
15-08-2014 godz. 15:00


ORZYC Chorzele vs CK Troszyn 0-5 (0-2)

Stadion Miejski im. Jana Konarskiego w Chorzelach

Rozszerzona zawartość newsa

ORZYC Chorzele - CK Troszyn 0-5 (0-2)

Robaczek – Wierzbicki, Rykowski (46.G.Kawiecki), Burdach, M.Kawiecki, Borkowski (60.I.Tułowiecki) – Rzeżuchowski (70.Kuciński), Dąbrowski, D.Tułowiecki, Kostrzewa – Niestępski (75.Ostrowski)

Zdecydowanie najbardziej wymagający przeciwnik „przywitał” w lidze okręgowej beniaminka z Chorzel, a przywitanie to nie było zbyt miłe. Bardzo odmieniona ekipa CK Troszyn, połączona z Wisłą Warszawa, wzmocniona wieloma piłkarzami z doświadczeniem na boiskach drugo czy trzecio-ligowych nie pozwoliła na zbyt wiele piłkarzom Orzyca. Różnica pięciu bramek zdecydowanie odzwierciedla różnicę w umiejętnościach obu ekip. Jedyny niedosyt jaki pozostał to to, że aż cztery spośród pięciu bramek wpadło po szkolnych błędach gospodarzy. Jednak mimo tak wysokiej porażki piłkarze z Chorzel mogli schodzić z boiska z podniesionymi głowami, co docenili również licznie przybyli kibice dziękując za ambitną walkę oklaskami schodzącym po meczu do szatni zawodnikom Orzyca.
Mecz mógł się zacząć fatalnie bo już w 2 minucie przyjezdni mieli wyśmienitą okazję do objęcia prowadzenia ale fantastycznie zachował się Łukasz Robaczek broniąc silny strzał z kilku metrów. Kolejne 30 minut to popis gry obronnej chorzelskich piłkarzy. Zawodnicy z Troszyna próbowali długo rozgrywać piłkę szukając luki w ustawieniu chorzelan jednak nie potrafili wypracować sobie ani jednej dogodnej okazji do objęcia prowadzenia. Dopiero w 35 minucie silny strzał zza pola karnego Adama Wolaka znalazł drogę do siatki Robaczka. Kilka minut później nieporozumienie pomiędzy środkowymi pomocnikami miejscowych wykorzystał Pascal Ekwueme, który znajdując się sam na sam z golkiperem Orzyca pewnie go pokonał.
W pierwszych minutach po przerwie obraz gry wyglądał podobnie jak w pierwszych trzech kwadransach, goście zdecydowanie dominowali nie pozwalając na wiele w ofensywie miejscowym. W 51 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głową swoją drugą bramkę zdobywa Wolak, podwyższając wynik meczu. W 62 minucie tym razem po wyprowadzeniu szybkiej kontry zawodnicy z Troszyna zdobywają czwartą bramkę, a konkretnie czyni to Adam Wolak, który kompletuje w ten sposób hat-tricka. Minutę później wpada najładniejsza bramka tego meczu. Doświadczony obrońca CK Troszyn Dariusz Dadacz, wykorzystał złe ustawienie bramkarza Orzyca i precyzyjnym strzałem z połowy boiska ustala wynik meczu. W ostatnim kwadransie meczu swoje okazje na zdobycie choćby honorowej bramki mięli piłkarze z Chorzel jednak nie potrafili wykorzystać żadnej z nich.
Wysoka porażka na własnym boisku na inaugurację ligi nie jest może powodem do dumy, jednak powodów do płaczu również chyba w Chorzelach nie ma. Każda drużyna mierząca się w tym sezonie z połączoną ekipą CK Troszyn oraz Wisły Warszawa będzie musiała się liczyć z taką ewentualnością.

Przed meczem Pan Prezes Waldemar Trochimiuk oraz Członek Zarządu Pan Bogusław Postek Ciechanowsko-Ostrołęckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej w obecności Pani Beaty Szczepankowskiej Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele wręczyli puchar klubowi za zajęcie drugiego miejsca w A-Klasie w sezonie 2013/2014 i awans do Ligi Okręgowej.