Mała ciekawostka...
Dodane przez bady dnia Maj 07 2013 16:24:00
Orzyc szósty w Polsce !!!


>>czytaj więcej<<

Rozszerzona zawartość newsa
To nie są żarty takie są fakty istnieje taka klasyfikacja w której chorzelski Orzyc zajmuje obecnie szóste miejsce w skali całego kraju. Nie jest to może powód do dumy ale i wielkiego wstydu to nie przynosi, a że jest to sytuacja wyjątkowa postanowiłem się tym zająć.
Chorzelska drużyna nigdy nie słynęła z dużej ilości meczów zremisowanych, a wręcz przeciwnie zazwyczaj miał ich bardzo mało. W ostatnich dziesięciu latach gry w A klasie jak i lidze okręgowej rekordowy był sezon 2006/2007 kiedy to w 24 meczach Orzyc zanotował 6 remisów co wynosi 25%. Pozostałe dziewięć sezonów to poziom od 8% do 15 % remisów spośród wszystkich meczów w danym sezonie. Obecny sezon jest jednak wyjątkowy nasza drużyna zremisowała już 8 spośród 16 rozegranych meczów co daje 50%. Już tylko cztery drużyny czyli Gladiator Słoszewo, Kurpik Kadzidło, Rzekunianka Rzekuń i Jutrzenka Unieck nie zremisowały w obecnym sezonie z Orzycem. Ale nic jeszcze straconego bo z tymi drużynami żółto – czerwoni grali do tej pory tylko raz.
Jeśli chodzi o wszystkie seniorskie rozgrywki w Polsce tylko pięć drużyn ma na swoim koncie większy procent zremisowanych meczów od chorzelskiej ekipy. Na pierwszym miejscu plasuje się Opolanin Opole Lubelskie ( IV liga Lublin) który posiada aż 59 % meczów nie rozstrzygniętych, kolejne miejsca zajmują Czuwaj Przemyśl (liga okręgowa, Jarosław) – 57%, oraz trzy drużyny po 52% Szczerbiec Wolbórz ( liga okręgowa, Łódź), KS Zarzecze ( A klasa, Krosno) i Olimpia Elbląg ( II liga). To szóste miejsce chorzelanie wspólnie zajmują z pięcioma innymi klubami – Orkan Sątopy Samulewo ( B klasa, warmińsko-mazurska), Iskra Zbrosza Duża ( B klasa, Radom), Karpaty Krosno (III liga), Delta Nielisz (B klasa, Zamość) i Iskra Banie ( A klasa, Szczecin) .
Miejmy jednak nadzieję, że piłkarze Orzyca zaczną w końcu wygrywać i na koniec sezonu nie będą się już liczyli w tej dziwnej klasyfikacji.