KOLEJKA 6
Dodane przez bady dnia Wrzesień 22 2011 22:21:35
25-09-2011 (niedziela)

godz. 14.00


KS Wąsewo vs ORZYC Chorzele 1-2 (0-2)

Boisku w Brudkach Starych

Rozszerzona zawartość newsa
KS Wąsewo – ORZYC Chorzele 1-2 (0-2)

0-1 Grzegorz Kawiecki
0-2 Kacper Rejs

Robaczek – Rykowski, Trzciński, Oleksik – Dąbrowski, Michał Kawiecki – Rzeżuchowski(85.Mateusz Kawiecki), Rejs, Wierzbicki – Brzezicki(90.Lipiński), G.Kawiecki (65.Czaplicki)

Bardzo regularni są piłkarze Orzyca w meczach wyjazdowych, trzeci wyjazd i trzecie zwycięstwo w rozmiarach 2-1. Tym razem o komplet punktów było najciężej z dotychczasowych meczów na boiskach przeciwników. Jednak to nie siła rywala, bo i Strzegowo i Pokrzywnica są zespołami piłkarsko lepszymi od Wąsewa, a stan i rozmiar boiska na którym przyszło nam się mierzyć z rywalem decydował o trudności tego spotkania. Boisko w Brudkach Starych jest strasznie nierówne i bardzo małe, aż trudno uwierzyć,
że zostało ono zweryfikowane jako spełniające wymogi do rozgrywania na nim meczów ligowych.
Tłumaczenie, że boisko było jednakowe dla obu drużyn nie ma najmniejszego sensu, bo żeby móc grać w piłkę trzeba wyjść na płytę która ma odpowiednie wymiary i co najmniej przyzwoity stan nawierzchni. A ta płyta nie nadawała się do gry w piłkę, wszystkie umiejętności techniczne piłkarzy, wszystkie założenia taktyczne "biorą w łeb" na takim boisku. Mecz nie przypominał gry w piłkę nożną, to była jedna wielka kopanina i walka wręcz. A dodatkowym plusem dla gospodarzy było to, że na co dzień
grają w takich warunkach, a dla przyjezdnych była to zupełna nowość. I właśnie dlatego należą się wielka brawa i słowa uznania dla piłkarzy Orzyca, że mimo to potrafili zdobyć na tak trudnym terenie komplet punktów.
Trudno cokolwiek powiedzieć o umiejętnościach zawodników z Wąsewa, być może na innym boisku to jest całkiem niezła drużyna, ale po tym meczu trudno to ocenić.
Przebiegu meczu nie ma nawet co opisywać, bo całe 90 minut każdy kopał piłkę przed siebie i jeśli coś z tego wynikało to było jakieś zagrożenie a jeśli nie to przeciwnik odkopywał ją w przeciwną stronę. Jednak największe zagrożenie powstawało po wrzutach piłki z autu do bramki rywala !!! Pierwszą bramkę zdobył Grzegorz Kawiecki, kiedy to w 17 minucie bramkarz gospodarzy zderzył się z własnym obrońcą, a Grześkowi pozostało trafić z 16 metrów do pustej bramki. Drugą bramkę zdobył w 34 minucie
Kacper Rejs, pokonując golkipera miejscowych silnym strzałem lewą nogą z 14 metrów. Honorowa bramka dla zawodników z Wąsewa padła po wrzuceniu piłki z autu w bramkę Orzyca, a kto ją skierował do siatki nie wie chyba nikt ! Do piłki skoczyło trzech zawodników z Chorzel i dwóch zawodników gospodarzy, jednak nie sposób w takim zamieszaniu stwierdzić kto ja dotknął ostatni.
Na koniec wypada jeszcze tylko dodać, że zachowanie działaczy z Wąsewa jest adekwatne do stanu ich boiska. Kto był na meczu mógł się przekonać, że bliskość Wąsewa do Pniewa nie jest przypadkowa. Ten sam ton okrzyków z ławki rezerwowych, ta sama presja wywierana na sędziach i ciągłe pretensje do ich pracy. Już na początku spotkania sędzia powinien pokazać obrońcy gospodarzy czerwoną kartkę za faul od tyłu będącego w sytuacji sam na sam z bramkarzem Grześku Kawieckim. Faul sędzia zauważył i
odgwizdał ale kartki nie odważył się pokazać, potem dwa zagranie ręką w polu karnych przez zawodników gospodarzy i ponownie sędzia nie odważył się skrzywdzić miejscowych. Raz stwierdził, że była ręka ale przed szesnastką i podyktował rzut wolny a za drugim razem nie usłyszeliśmy nawet gwizdka.
Należy się tylko cieszyć, że ten wyjazd już za nami i choć słabych boisk jeszcze kilka przed nami, Baboszewo czy Myszyniec, jednak tak małych chyba w tej lidze już nie ma.