PUCHAR POLSKI
Dodane przez bady dnia Sierpień 23 2010 23:24:36
25-08-2010 (środa)

GODZ. 17.30

VS

ŚWIT Baranowo vs ORZYC Chorzele 3:2


Rozszerzona zawartość newsa
Świt Baranowo – Orzyc Chorzele 3-2 ( 1-1 )

1-1 Kacper Rejs
2-2 Piotr Trzciński

Lubowiedzki - Dąbrowski, Burdach, Michał Kawiecki(60.Rykowski) – Kostrzewa - G.Kawiecki, Sadowski, Rzeżuchowski, Ślusarski(46.Trzciński) - Ladziński(70.K.Lubowiecki), Rejs

Po kilkuletniej nieobecności w Pucharze Polski drużyna chorzelskiego Orzyca pożegnała się z tymi rozgrywkami już w pierwszej rundzie ulegając w Baranowie przedstawicielowi B-klasy, miejscowemu Świtowi.
Orzyc zagrał słabo, nie miał pomysłu na wygranie tego meczu, zawodnicy z Chorzel zanotowali dużo start piłki i popełnili fatalne błędy, które kosztowały ich utratę trzech bramek. Od początku piłkę w przeważającym czasie posiadali goście, jednak wystarczyło, że gospodarze trzy razy (dosłownie) kopnęli piłkę a ta wylądowała już w naszej bramce. Po długim wybiciu piłki przez obrońcę, piłkę ponownie w kierunku naszej bramki zagrał zawodnik Świtu, a kolejny po fatalnym błędzie naszego obrońcy, znalazł się sam przed bramkarzem Orzyca i silnym strzałem pod poprzeczkę zdobył gola. Po kilkunastu minutach chorzelanie wyrównali stan meczu, po bramce Kacpra, Rejsa, który otrzymał dokładne podanie od Łukasza Sadowskiego. Do przerwy obie ekipy miały jeszcze po kilka sytuacji do zdobycia bramek jednak nie potrafiły ich wykorzystać. Gospodarze w 34 minucie, kiedy to napastnik z Baranowa mocno uderzył z 15 metrów, piłkę zdołał odbić Lubowiedzki, ale ta wpadła wprost pod nogi kolejnego zawodnika miejscowych, jednak i ten nie potrafił pokonać z najbliższej odległości „Lubana”. Kilka minut później Kacper Rejs znalazł się „oko w oko” z bramkarzem Świtu, uderzył mocno, lecz wprost w niego.
Zaraz po przerwie Orzyc ponownie przegrywał i ponownie musiał „gonić” wynik. Piłka przypadkowo trafiła w rękę Michała Kawieckiego, sędzia początkowo uznał, że to zagranie nie kwalifikuje się do odgwizdania rzutu karnego, jednak po upływie kilku sekund, po sygnalizacji swojego asystenta, gwizdnął wskazując na punkt oddalony o 11 metrów od bramki Orzyca. Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że Pan asystent nie miał odwagi zasygnalizować tego chorągiewką, a tylko „puścił” sygnał dźwiękowy sędziemu głównemu, no i jeszcze czas po jakim to się stało, wyprowadziło z równowagi zawodników z Chorzel, którzy zresztą już wcześniej mieli wiele zarzutów co do uczciwego prowadzenia tych zawodów. Gospodarze zamienili karnego na gola i ponownie wyszli na prowadzenie. Wyrównanie padło w 70 minucie, ponownie po asyście Sadowskiego, nasz napastnik, tylko tym razem Piotrek Trzciński pokonał bramkarza rywali. W ostatnim kwadransie obie ekipy miały po jednej świetnej okazji do objęcia prowadzenia. Najpierw ponownie „Trzciniak” mógł pokonać bramkarza z Baranowa, jednak z kilku metrów strzałem głową przeniósł piłkę nad poprzeczką. A po chwili napastnik Świtu uderzył jednak piłka po rękach naszego brakarza wylądowała na słupku, a następnie już w jego rękach. I kiedy wydawało się, że czekają nas dodatkowe emocje w postaci rzutów karnych, gospodarze po raz trzeci wykorzystali błąd naszych zawodników i zdobyli bramkę, która zapewniła im awans do kolejnej rundy Pucharu Polski. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry, gospodarze wykonywali rzut z autu na wysokości naszego pola karnego. Daleki wyrzut, następnie zawodnik Orzyca nie zdołał wybić piłki, a tylko ją przedłużył w kierunku naszej bramki. Jednak to nie koniec pechowych zdarzeń w tej akcji. Piłka po drodze odbiła się od uda zaskoczonego takim przebiegiem sytuacji kolejnego zawodnika z Chorzel, wylądowała akurat pod nogi niepilnowanego napastnika Świtu, który natychmiast huknął przed siebie a piłka ugrzęzła tuż po porzeczką bramki Orzyca.
To już trzecia porażka w trzecim meczu tego sezonu, nie o takim starcie marzyliśmy, jednak już w najbliższą sobotę, będzie okazja do poprawienia sobie humoru. W kolejnym ligowym meczu Orzyc zmierzy się przed własną publicznością z piątą drużyną ubiegłego sezonu – Borutą Kuczbork.

SKRÓT: