GODZ. 13.00

ORZYC Chorzele vs BARTNIK Myszyniec 4:2

Stadion Sportowy w Jednorożcu

Kąkiel - Michał Kawiecki, Dawid Kostrzewa, Tomek Piasecki, Zbigniew Wojciechowski - Rzeżuchowski(Mateusz Kawiecki), Kordek, Wróbel - Rykowski(Ślusarski) – Rejs – G. Kawiecki

Kolejnym przeciwnikiem w przygotowaniach do rundy wiosennej Orzyca był przedstawiciel B – Klasy Bartnik Myszyniec. Spotkanie to i dla Orzyca było meczem wyjazdowym niestety z przyczyn złej organizacji Zarządu Klubu boisko przy Padlewskiego nie zostało przygotowane. Mecz odbył się w Jednorożcu, dzięki dobrej współpracy z tamtejszym klubem boisko zostało wynajęte za bardzo symboliczną opłatą.
Jak wszystkim wiadomo zima w tym roku daje nam się wyznaki i warunki do gry nie są najlepsze, w sobotę plusowa temperatura spowodowała, że boisko na Stadionie w Jednorożcu było w większości pokryte wodą. Na początku spotkania ekipa z Chorzel objęła prowadzenie, w zamieszaniu w polu karnym bramkę strzelił Rejs, po kwadransie Grzesiek Kawiecki zdecydował sie na indywidualną akcje, co przyniosło kolejnego gola dla drużyny Orzyca. Swoje szanse mieli jeszcze Kordek i ponownie Grzesiek jednak nie wykorzystali ich, trafiając słupek lub obok bramki. Drużyna Myszyńca parę razy stworzyła sobie dogodne sytuacje, trafiając w poprzeczkę czy tez minimalnie pudłując, jednak pod koniec pierwszej połowy udało im sie zdobyć kontaktową bramkę.
Początek drugiej połowy to widoczna przewaga gości z Myszyńca i nieustanne ich ataki, co w konsekwencji przynosi im bramkę na 2:2. Na odpowiedz ze strony Orzyca nie musieliśmy długo czekać po jednej z kontr swoją druga bramkę zdobył Kacper Rejs. Rywale nie mieli szczęścia w drugiej połowie i często trafiali w słupki lub piłka lądowała w bocznej siatce. W końcówce spotkanie bramkę zdobył jeszcze Grzegorz Kawiecki po jego strzale i lekkim rykoszecie obrońcy piłka wpadła w krótki róg bramki gości.
Warto wspomnieć, że w barwach Orzyca miedzy słupkami debiutował Damian Kąkiel. To nowy wychowanek Chorzelskiego klubu, osiemnastoletni miejscowy, na co dzień uczący się w ZS w Chorzelach. „Miał parę udany interwencji, jeszcze brakuje mu ogrania i pewności siebie przy wyjściach z bramki, ale będą z niego ludzie” – tak podsumował debiut młodego bramkarza Kacper Rejs.