INAUGURACJA SEZONU: KURPIK vs ORZYC
Dodane przez bady dnia Sierpień 20 2009 16:42:48

KURPIK : ORZYC 2:4

Rozszerzona zawartość newsa
Kurpik Kadzidło – Orzyc Chorzele 2-4 ( 0-2 )

0-1 Grzegorz Kawiecki
0-2 Kacper Rejs
0-3 Grzegorz Kawiecki
0-4 Grzegorz Kawiecki

Z.Lubowiedzki - Łungowski, Piasecki, Michał Kawiecki - Wróbel, Dąbrowski, Kordek(12.Kostrzewa), Wojciechowski(80.Tyjewski) - Ślusarski(75.Kaszuba) - Rejs, G.Kawiecki(87.Mateusz Kawiecki)

Bardzo dobrze rozpoczęła sezon nasza drużyna, pewnie pokonując na wyjeździe Kurpik Kadzidło. Niestety początek nie zapowiadał, że skończy się tak dobrze. Od pierwszych minut to gospodarze osiągnęli lekką przewagę na boisku i stworzyli sobie w 9 minucie dogodną sytuację do objęcia prowadzenie jednak strzał ich napastnika głową z kilku metrów o centymetry minął bramkę Orzyca. W 12 minucie straty doznała ekipa z Chorzel, z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Wojtek Kordek. W jego miejsce pojawił się Dawid Kostrzewa, który jednocześnie zadebiutował w żółto-czerwonych barwach. Po kilkunastu minutach z gospodarzy jakby uszło powietrze a coraz śmielej poczynali sobie nasi zawodnicy. W 18 minucie Grzegorz Kawiecki znalazł się sam przed bramkarzem Kurpika jednak uderzył nad poprzeczką. W 25 minucie akcję rozpoczął „Kostek” piłkę głową do środka zgrał Kacper Rejs, a Grzegorz Kawiecki tym razem pewnie pokonał golkipera z Kadzidła. Z upływem czasu przewaga Orzyca rosła a nasi napastnicy biegali między obrońcami miejscowych jak między tyczkami, chwilami ośmieszając ich. W 31 minucie „Rejsiak” przegrywa pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Kilka minut później jednak Kacper w pełni się rehabilituje i po dwójkowej akcji Kostrzewa – Wróbel i precyzyjnym dośrodkowaniu tego drugiego, ładnym strzałem głową podwyższa prowadzenie naszej drużyny.
Od początku drugiej połowy nasi piłkarze w pełni kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. W 63 minucie po dokładnym podaniu Rejsa, po raz drugi Grzesiek Kawiecki technicznym strzałem umieszcza piłkę w bramce gospodarzy. W 75 minucie na boisku pojawia się Błażej Kaszuba , który kilka minut później posyła prostopadłą piłkę do Kacpra Rejsa, „Rejsiak” dokładnie dośrodkowuje w pole karne zaliczając trzecią asystę, a Grzesiek Kawiecki strzela trzecią swoją bramkę, zaliczając hattricka na inaugurację ligi. Niestety w ostatnich 5 minutach spotkania nasi zawodnicy myślami byli chyba już w szatni i pozwolili strzelić sobie dwa gole.
„Cieszy komplet punktów już w pierwszym wyjazdowym meczu z przeciwnikiem, który z pewnością urwie punkty nie jednej drużynie. Może w obronie Kurpik nie prezentował się rewelacyjnie, ale w ofensywie prezentowali się nieźle, a w szczególności oba „skrzydła” to silna strona naszego przeciwnika. W dzisiejszym meczu koncertowo zagrali obaj nasi napastnicy, Grzesiek strzelił trzy bramki, natomiast Kacper asystował przy tych trzech golach samemu dokładając jeszcze jedną bramkę. Należy pochwalić też za udany debiut Dawida Kostrzewę” – Zbigniew Lubowiedzki.
Kolejnym rywalem Orzyca o ligowe punkty będzie Opia Opinogóra, która na inaugurację pokonała przed własną publicznością Orła Sypniewo. Mecz odbędzie się w najbliższą niedzielę na stadionie w Chorzelach o godzinie 15.00.

SKRÓT: