Orzyc Chorzele _ GKS Strzegowo 4-1 (3-0)

2-0 Kacper Rejs
3-0 Grzegorz Kawiecki
4-1 Kacper Rejs

Z.Lubowiedzki - Piasecki, Ślusarski, Wojciechowski - Rejs, Dąbrowski, Rykowski(89.Kaszuba), Rzeżuchowski(60.K.Lubowiedzki) – Kordek - Orzoł, Kawiecki(65.Trzciński)

Bardzo dobrze wypadła inauguracja rundy wiosennej w wykonaniu Orzyca, który wysoko pokonał GKS Strzegowo. Po niezłych wynikach w sparingach każdy się zastanawiał jak to się przełoży na wyniki w lidze. Jednak obawy szybko minęły i można zakładać, że już się nie powtórzy kolejna tak słaba runda w wykonaniu naszej drużyny jak ostatnia runda jesienna. Od początku spotkania obie drużyny pokazały, że nie zadowala ich remis i liczą tylko na komplet punktów. Jednak to gospodarze objęli prowadzenie. W 17 minucie bardzo dobre dośrodkowanie Daniela Rykowskiego, strzałem głową na bramkę zamienił Przemek Orzoł. Po stracie bramki do głosu zaczęli dochodzić jednak goście. W 22 minucie fatalnie zachował się obrońca z Chorzel i napastnik GKS ruszył sam w kierunku naszej bramki, uderzył silnie jednak na nasze szczęście piłka trafiła w słupek. Kilka minut później kolejny groźny strzał oddali zawodnicy gości, jednak tym razem na wysokości zadania stanął nasz bramkarz, który sparował piłkę ponownie na słupek. W 31 minucie Grzegorz Kawiecki staje oko w oko z bramkarzem gości, jednak próba minięcia golkipera GKS nie powiodła się. Na szczęście do odbitej piłki doskoczył Kacper Rejs strzelając drugą bramkę dla Orzyca. Chwilę potem ewidentnie w polu karnym faulowany był Rejsiak jednak sędzia widział to inaczej. W 37 minucie Grzegorz Kawiecki strzałem głową z bliskiej odległości zdobywa kolejną bramkę i ustala wynik meczu do przerwy na 3-0.
Założenia na drugą połowę były bardzo proste, czyli grać tak, aby nie ryzykować i spokojnie dowieźć zwycięstwo do końca spotkania. Goście jednak nie rezygnowali ze zdobycia punktów w tym meczu i rzucili się do ataków na naszą bramkę. W 57 minucie po szybko rozegranym rzucie wolnym zawodnik ze Strzegowa wyszedł na pozycje sam na sam z naszym bramkarzem i pokonał go. Chwilę później Przemek Orzoł wystartował do piłki, jednak bramkarz gości był minimalnie szybszy, jednak Orzełek będąc w pełnym biegu uderzył w piłkę, którą golkiper GKS trzymał już w rękach. Ku zdziwieniu wszystkich łącznie z zawodnikami gości arbiter za to zagranie postanowił wyrzucić naszego napastnika z boiska. Do końca meczu zostało 30 minut i goście zwietrzyli swoją szanse na odrobienie start. Jednak na boisku nie widać było kto tu gra w osłabieniu, goście nadal próbowali atakować, jednak nasza drużyna wyprowadzała groźne kontry. W 82 minucie po zamieszaniu w polu karnym GKS-u najprzytomniej zachował się Kacper Rejs i po raz drugi umieścił piłkę w bramce przeciwnika. Utrata kolejnej bramki odebrała już na dobre ochotę do gry rywalowi i mecz zakończył się wynikiem 4-1.
Z pewnością goście nie zasłużyli na tak wysoką przegraną, prezentowali się nieźle i na pewno zdobędą sporo punktów w tej rundzie. Tym większa chwała naszym zawodnikom za pokonanie silnego przeciwnika. A za tydzień czeka Orzyc mecz o „6 punktów” z Konopianką Konopki, która ma obecnie taką samą ilość punktów jak nasz zespół.

Dodane przez bady dnia marzec 19 2009 23:06:071 Komentarzy ˇ 544 Czytań - Drukuj