PUCHAR POLSKI
... -
SPONSORZY
TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ
20 grudnia Orzyc wziął udział w Turnieju Piłki Halowej o puchar Burmistrza Miasta Przasnysz, którego organizatorem był tamtejszy klub MKS Przasnysz. Turniej odbył się na Hali Sportowej przy Szkole Rolniczej na ulicy Sadowej w Przasnyszu. W turnieju wzięło udział 12 drużyn, które podzielono na trzy grupy po cztery drużyny.
Ekipe z Chorzel na tym turnieju reprezentowali: Lubowiedzki, Ślusarski, Rykowski, Rejs, Kordek, Rzeżuchowski, Kaszuba, Orzoł, Dąbrowski, Wątkowski, Czyżewski.
W barwach Orzyca ponownie pojawili się Kacper Rejs oraz Zbigniew Lubowiedzki oraz oficjalnie zadebiutował Wojciech Kordek , były gracz MKS-u Przasnysz.
W pierwszym swoim meczu Orzyc zagrał przeciwko Tęczy Ojrzeń. Początek spotkania to przewaga chorzelskiej drużyny jednak zabrakło strzałów na bramkę rywala. Po upływie kilku minut jednak to zawodnicy Tęczy zdobyli bramkę. Niestety zawodnikom Orzyca zabrakło cierpliwości, aby grać dalej „swoje” i rzucili się do odrabiania strat za wszelką cenę. Niestety taka taktyka zdecydowanie ułatwiła zadania zawodnikom z Ojrzenia, którzy bez najmniejszych problemów wypunktowali naszą drużynę.
W drugim spotkaniu Orzyc zagrał z potencjalnie najsłabszą drużyną w tej grupie Borovią Czernice Borowe. Nasza ekipa wygrała ten mecz 3-2, przez całe spotkanie kontrolując sytuacje na parkiecie. W ostatnim grupowym meczu rywalem był jeden z faworytów całego turniej przasnyski MKS. Początek spotkania zaskoczył jednak wszystkich, bo po 5 minutach meczu to Orzyc prowadził 2-0. W obozie przasnyskiej drużyny powiało lekko grozą i zaczęto już w pośpiechu liczyć punkty, czy w przypadku porażki uda się jej wyjść z grupy z drugiego miejsca. Jednak ku uciesze miejscowych kibiców zawodnicy MKS-u , szybko uświadomili sobie, że IV –ligowcowi nie wypada przegrywać nawet takich meczów i pewnie wygrali spotkanie 6-2. Trzecie miejsce w grupie ze zdobytymi 3 punktami, realnie odzwierciedla obecne możliwości Orzyca, być może tylko rozmiary porażki w pierwszym meczu były zdecydowanie za wysokie.
W meczu o 9 miejsce rywalem Orzyca była reprezentująca ligę okręgową drużyna Iskry Krasne. W spotkaniu tym Orzyc szybko uzyskał 3 bramkową przewagę, żeby po chwili już remisować. Jednak ponownie szybko Orzyc zdobył kolejne dwie bramki i pewnie wygrał ten mecz, tracąc czwartą bramkę w samej końcówce meczu.

Taki turniej, w okresie przerwy między rozgrywkami to raczej forma zabawy, chociaż każdy ma jakieś ambicje i nikt nie lubi chyba przegrywać. Wielkiej kompromitacji raczej nie było, wygraliśmy to, co wygrać mieliśmy, przegraliśmy to, co mieliśmy przegrać, może ciut za wysoko to jedno spotkanie, ale jak się później okazało Tęcza zajęła wysokie drugie miejsce, co nas częściowo usprawiedliwia.