Orzyc Chorzele – Opia Opinogóra 3-4 ( 2-3 )

1-1 Przemysław Orzoł
2-3 Kamil Danelski
3-3 Andrzej Dąbrowski

Krawczyk-Wojciechowski,Ślusarski,Łungowski-Orzoł,Piasecki,Rykowski,Rzeżuchowski(65.Nowotczyński)-Dąbrowski-Kawiecki,Danelski(85.Czyżewski)

Bardzo ważne spotkanie czekało w ostatniej kolejce A klasy piłkarzy Orzyca. Gdyby udało się wygrać z ekipą z Opinogóry, Orzyc wyprzedziłby niedzielnego rywala oraz odrobiłby straty punktów z początku sezonu i dogoniłby zespoły ze środka tabeli. Niestety chorzelska drużyna nie potrafiła pokonać rywala, ale nie tylko z piłkarzami Opii walczyła tego dnia.
Jak „chore” mogą być przepisy w polskiej piłce przekonaliśmy się właśnie przy okazji ostatniego meczu. Drużyna z Opinogóry po awansie do A klasy w trosce o dobre wyniki w wyższej lidze zgłosiła do rozgrywek zawodnika Roberta Powałkę. Chodź zawodnik kiepski z Pana Roberta, wychodzi on w podstawowym składzie swojej drużyny. Nic nam do tego, że rywal z własnej woli osłabia swój skład, gdyby nie jeden szczegół. Robert Powałka jest czynnym arbitrem z ciechanowsko-ostrołęckiego okręgu, sędziując meczu w lidze okręgowej. Jakże „uczciwie” gra się mecze z drużyną Opinogóry, skoro sędziują je wieloletni znajomi oraz bliscy koledzy po fachu Pana Powałki przekonaliśmy się w ostatniej kolejce.
W ciągu 90 minut meczu sędzia nie uznał 3 bramek dla gospodarzy ( jedna niby ze spalonego i dwie, które niby nie przekroczyły linii bramkowej) , uznał bramkę dla gości z kilku-metrowego spalonego, nie wspominając już o wielu innych dziwnych spalonych lub ich braku w zależności od zaistniałej sytuacji.
Aby opis meczu był kompletny należy dodać jeszcze, że pierwszą bramkę dla Orzyca zdobył Przemek Orzoł , który w 22 minucie przeskoczył bramkarza gości i głową skierował piłkę do bramki. Drugiego gola strzelił Kamil Danelski w 45 minucie, który również strzałem głową pokonał golkipera Opii. W 63 minucie Andrzej Dąbrowski precyzyjnym strzałem z 16 metrów doprowadził do stanu 3-3. Jak wspomniałem wcześniej Orzyc zdobył jeszcze czwartą, piątą oraz szóstą bramkę ,jednak przegrał 3-4 tracąc ostatnią bramkę z rzutu karnego.

To, co wyprawiali sędziowie w tym meczu, a w szczególności jeden z asystentów sędziego głównego przechodzi wszelkie wyobrażenia o meczu piłkarskim. Jak można wprowadzić tak idiotyczny przepis, że człowiek może być w tym samym okręgu jednocześnie piłkarzem i sędzią. Proponuje aby drużynie Opii Opinogóra przyznać z urzędu powiedzmy 7 miejsce na koniec sezonu w tabeli i niech już nie grają swoich meczy, to będzie tak samo mądre jak mecze które odbywają się z ich udziałem – Zbigniew Lubowiedzki

A oto wielcy bohaterzy meczu!!!

Dodane przez bady dnia październik 26 2008 10:13:107 Komentarzy ˇ 1424 Czytań - Drukuj