ORZYC Chorzele U16 – MAZOWSZE Jednorożec U16 2-2 (2-1)

1-0 – Dzieżyk (z rzutu karnego)
2-0 – Kołakowski

Lubowiedzki – Walewacz, Dzieżyk, Stanejko – Wierzbicki, Kowalski, Szmalc(70.Cichowski), Piasecki, Gąska – Kawiecki(45.Rzepiński), Kołakowski

Rundę jesienną sezonu 2013/14 juniorzy Orzyca mają za sobą, ostatnie spotkanie zremisowali na własnym terenie z Mazowszem Jednorożec. Początek meczu w ogóle nie pokazywał że to starcie zakończy się podziałem punktów. W 7 minucie zawodnik gości zagrywa piłkę ręką we własnym polu karnym co w konsekwencji wpływa na podyktowanie rzutu karnego dla gospodarzy. Jedenastkę pewnym strzałem na gola zamienia Mateusz Dzieżyk. Kolejna bramka pada w 19 minucie, strzałem z dużego kąta popisał się Łukasz Kołakowski. Do 30 minuty to jednostronne spotkanie, dopiero w wspomnianej wcześniej minucie przyjezdni stworzyli sobie pierwszą okazję bramkową w 100% wykorzystaną. Napastnik z Jednorożca po błędzie obrońcy z Chorzel i doskonałym prostopadłym podaniu kolegi znalazł się „sam na sam” z Lubanem Jr. I niestety wyszedł zwycięsko z tego pojedynku. W drugiej części zawodów pada bramka wyrównująca dla przyjezdnych, w 58 minucie po rzucie rożnym. Gospodarze w końcówce mieli jeszcze kilka dogodnych sytuacji by wygrać ten mecz, jednak piłka uderzała w słupek lub poprzeczkę. Mazowsze też nie było gorsze i miało kilka okazji po kontrach jednak albo pudłowali lub golkiper Orzyca był lepszy.

Podsumowując tą rundę to raczej najlepsza runda Chorzelskiej młodzieży z rocznika 1998 od momentu powstania jej sekcji. Chociażby świadczy o tym miejsce w tabeli, druga lokata, pięć zwycięstw, jeden remis i dwie porażki, bilans bramkowy 27-15.
Odkrycie rundy (i zapewne sezonu) : Mateusz Dzieżyk - chłopak, który pojawia się z „nikąd” i od razu pokazuje że nr jeden na lewej obronie to właśnie On i z taką formą i zaangażowaniem zapewne długo nim będzie.
Strzelec rundy: Łukasz Kołakowski – chociaż dwóch kolegów ma taką samą ilość trafień, to jemu należy się wyróżnienie bo miał duży wkład przy wielu golach kolegów.
Najlepszy mecz: CK Troszyn - Orzyc Chorzele 3-0 – przegrany ale postawa zawodników cieszyła i mecz mógł się podobać z małym ale… „Ferenc show”
Niewypał rundy: podejście niektórych zawodników do drużyny
Najgorszy mecz: Orzyc Chorzele – CK Troszyn 3-6 – prowadząc do przerwy 3-1 nie powinno się przegrywać.

Dodane przez bady dnia październik 21 2013 12:23:321 Komentarzy ˇ 439 Czytań - Drukuj