2x GKS: Seniorzy - kolejka 10; Juniorzy U16 - kolejka 9
GKS Pokrzywnica – ORZYC Chorzele 2-2 ( 1-2 )

1-1 Daniel Brzezicki
1-2 Adam Niestępski

Robaczek – Rykowski, Kordek, Michał Kawiecki, Kostrzewa – Wierzbicki (55.Rzeżuchowski), Dąbrowski, Rejs, Niestępski – G.Kawiecki (46. Ostrowski), Brzezicki (70. Borkowski)

Pierwszy remis zanotowali piłkarze Orzyca w tym sezonie, dzieląc się punktami po wyrównanym meczu z GKS-em Pokrzywnica. O stanie boiska nie ma co nawet wspominać wystarczy przeczytać opis meczu juniorów którzy grali dzień wcześniej na tym samym terenie.
Żeby zobrazować to spotkanie wystarczy wspomnieć, że przez 90 minut żadna z drużyn nie miała sytuacji sam na sam z bramkarzem, a sędzia nie odgwizdał nawet jednego spalonego. Taktyka na mecz w takich warunkach może być tylko jedna, kto ma piłkę kopie ją wysoko i jak najdalej od własnej bramki. Ciężko było nawet oglądać z boku taki spektakl, szyja bolała od patrzenia ciągle w górę. Wielki szacunek za to należy się Michałowi Kawieckiemu, który prawdopodobnie miał około stu kontaktów głową z piłką.
Prowadzenie w tym meczu objęli gospodarze, kiedy to w 20 minucie ich zawodnik uderzył z 30 metrów w kierunku bramki Łukasza Robaczka i okazało się, że to był jego strzał życia. Piłka osiągając nietypową parabolę lotu wylądowała w samym okienku bramki Orzyca. Po kilku minutach pada bramka wyrównująca. Prawym skrzydłem przedziera się Maciek Wierzbicki, podaje wzdłuż bramki do Daniela Brzezickiego który umieszcza piłkę w siatce. W 34 minucie ładnym strzałem zza pola karnego wyprowadza na prowadzenie swoją drużynę Adam Niestępski.
W drugiej części gry pada tylko jedna bramka i zdobywają ją gospodarze, w 53 minucie nieporozumienie obrońcy z bramkarzem chorzelan z zimną krwią na gola zamienia napastnik gospodarzy. W końcówce meczu piłkę meczową mięli goście, jednak silny strzał z kilku metrów Dawida Kostrzewy tylko w sobie znany sposób obronił bramkarz GKS-u.

GKS Pokrzywnica U16 – ORZYC Chorzele U16 0-6 (0-2)

1-0 – Kołakowski
2-0 – Rykowski
3-0 – Stanejko
4-0 – Dzieżyk
5-0 – Rykowski
6-0 – Cichowski

Lubowiedzki(70.Ćwiek) – Kowalski, Dzieżyk, Suchowiecki – Wierzbicki, Stanejko, Szmalc, Rykowski, Kłodowski(53.Rzepiński) – Kołakowski, Zdunek(65.Cichowski)

Kolejne spotkanie ligowe chorzelscy juniorzy rozegrali w Pokrzywnicy rywalizując o punkty z miejscowym GeKaSem. Kto bywał na tamtejszym boisku zapewne wie jak ono wygląda i w co tam można grać, wąskie, krótkie bardzo nierówne. Aż trudno uwierzyć że takie boisko przechodzi weryfikację OZPNu zwłaszcza że grywają na nim seniorzy. Młodzież z chorzel żartobliwie nazywa je „Naradowy” ponieważ w po przednim sezonie przyszło im grać na nim kiedy było zalane wodą podobnie jak Stadion Narodowy przed spotkaniem Polska-Anglia.
Ci którzy oglądali mecz z boku mogli mocno się zastanawiać w co oba zespoły grają bo na pewno nie piłkę nożną na usta ciśnie się tylko jedna odpowiedź - anty futbol. Piłka ciągle „fruwała” w powietrzu z jednej połowy na drugą. Pierwszy gol w sobotnie południe pada w 28 minucie meczu po błędzie obrońców GKSu piłkę przechwycił Łukasz Kołakowski i pewnym strzałem pokonał golkipera przeciwników. Na kolejne trafienie nie trzeba było długo czekać bo już po 4 minutach od pierwszego trafienia Michał Rykowski umieszcza piłkę w siatce gospodarzy po rzucie rożnym. Warto dodać że „Fasi” miał mieć przerwę w grze z powodu problemów zdrowotnych, jednak lekarz wyraził zgodę i Michał dogra na pewno do końca rundy, a to zapewne cieszy trenera bo zawodnik złapał naprawdę dobrą formę co udowodnił w tym meczu. Orzyc do przerwy prowadził 0-2.
Druga część meczu pokazała jaka różnica dzieli obie ekipy, goście „zamknęli” Pokrzywnicę na jej połowie i sporadycznie pozwalali by ją opuszczala, a Luban Jr. miał dosłownie pięć razy kontakt z piłką w meczu nie licząc przynoszenia piłek po aucie. W 47 minucie Piotr Stanejko popisuje się ładnym strzałem z 19 metra i strzela kolejnego gola dla gości. W 50 minucie „Kłode” ponosi fantazja po rzucie rożnym piłkę zamiast głową umieszcza w siatce ręką za co został ukarany żółtą kartką – „Ala Diego Maradona”. 51 minuta przynosi faul w polu karnym GKSu na Kołakowskim za co sędzia wskazał na punkt oddalony 11 metrów od bramki, pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Mateusz Dzieżyk. W 58 minucie dobrym podaniem popisał się Szmalc, który dograł „ciacho” Rykowskiemu, a ten zamienił okazję na kolejne trafienie. Wynik meczu ustanowił Mateusz Cichowski popisując się strzałem z 16 metrów i tym samym zmusił bramkarza gospodarzy o szóste wyjęcie piłki z siatki.
„Na mecz udaliśmy się bez czterech podstawowych zawodników, którzy z różnych przyczyn nie mogli być na wyjeździe. Oczywiście wynik bardzo cieszy, ale więcej daje mi zadowolenia to że mam coraz bardziej wyrównaną kadrę, że zmiennicy pokazują że wcale nie powinni nimi być tylko grać od pierwszej minuty.” – podsumował po meczu trener.

Dodane przez bady dnia październik 15 2013 18:53:295 Komentarzy ˇ 673 Czytań - Drukuj