GKS Strzegowo – ORZYC Chorzele 1-2 (1-1)

0-1Daniel Brzezicki
1-2 samobójcza

Robaczek – Rykowski, Trzciński, Dąbrowski – Michał Kawiecki – Oleksik, Rejs, Rzeżuchowski, Czaplicki – Brzezicki (65.Z.Lubowiedzki) – G.Kawiecki (90.Kaszuba)

Komplet punktów z trudnego terenu przywiozła ekipa Orzyca w drugiej kolejce bieżącego sezonu. Po ubiegłotygodniowej wygranej nad zespołem z Kadzidła zapanował ogólny optymizm, jednak zwycięstwo 10-0 naszego najbliższego przeciwnika w inauguracyjnej kolejce wprowadził w ten optymizm nutkę niepokoju i pytanie ile to nasze zwycięstwo było warte w obliczu kolejnego spotkania z wymagającym rywalem.
Mecz przebiegał tak jak można się było tego spodziewać, drużyna ze Strzegowa zaprezentowała się bardzo dobrze i udowodniła, że po roku chce wrócić do ligi wyżej. Od początku spotkania mecz był bardzo wyrównany, a nawet można było odnieść wrażenie, że to gospodarze posiadają lekką przewagę. Miejscowi zaskoczyli tylko jednym, zupełnie nie próbowali rozgrywać piłki w środku pola, skupili się tylko na długich zagraniach swoich obrońców i w tym upatrywali swojej szansy na stwarzanie sytuacji
bramkowych. Jednak to zawodnicy z Chorzel objęli prowadzenie, kiedy to w 18 minucie Daniel Brzezicki okazał się sprytniejszy od zdezorientowanych obrońcy oraz bramkarza gospodarzy i strzałem do pustej bramki otworzył wynik meczu. Kilka minut później "Kornik" mógł zdobyć kolejną bramkę, jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości zabrakło mu odrobiny zimnej krwi i zamiast przyjąć piłkę i pokonać bramkarza, próbował go przelobować i piłka poszybowała i nad bramkarzem ale i nad bramką
rywala. W 26 minucie Orzyc zdobywa kolejną bramkę, jednak asystent sędziego sygnalizuje pozycję spaloną strzelca bramki i nadal goście prowadzą różnicą tylko jednej bramki. W 31 minucie mamy już remis, kiedy to napastnik GKS-u wychodzi na czystą pozycję i strzałem w krótki róg pokonuje Robaczka. Na przerwę obie drużyny schodzą mając na koncie po jednej zdobytej bramce.
Druga część gry nie różni się wiele od pierwszej z tą różnicą, że sytuacji pod obiema bramkami jest już mniej, a to pokłosie panującej pogody. Żar lejący się z nieba odbierał siły i chęci do walki zawodnikom obu drużyn. Jednak mimo to obie drużyny mogły w tym okresie objąć prowadzenie. Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry. Piotr Trzciński wykonywał rzut wolny z około 30 metrów od bramki gospodarzy. Dokładne dośrodkowanie w pole karne GKS-u i obrońca
miejscowych tak niefortunnie interweniuje, że piłka po jego strzale głową ląduje w siatce własnej bramki. W doliczonym czasie gry zawodnicy Orzyca nie pozwolili już sobie zrobić "krzywdy" i dowieźli zwycięstwo do końcowego gwizdka sędziego.
Cieszy kolejne zwycięstwo i to odniesione bez dwóch podstawowych zawodników na trudnym terenie. Już w okręgówce nie łatwo było o punkty w Strzegowie nikomu, a obecnie w lidze niższej myślę, że podopieczni Pawła Taranowskiego nie będą rozdawali za dużo punktów u siebie.
Najbliższy tydzień zapowiada się emocjonująco dla kibiców w Chorzelach, bo najpierw w środę Orzyc zagra mecz w ramach Pucharu Polski z drużyną GUKS Krasnosielc, a w niedzielę kolejne ligowe spotkanie tym razem z kolejnym spadkowiczem z ligi okręgowej Sokołem Grudusk.

Dodane przez bady dnia sierpień 25 2011 22:33:510 Komentarzy ˇ 657 Czytań - Drukuj