Liga Okręgowa 2017/2018: kolejka 11
ORZYC Chorzele – MAZOWSZE Jednorożec 1-5 (0-2)
1-3 Grzegorz Kawiecki

Kacprzak – Szmalo (75. Bartołd), Michał Kawiecki, Czaplicki (55. Suchowiecki), Dąbrowski – Kowalski, Rzeżuchowski (46. D.Brzezicki) – Wierzbicki, Piasecki ( 80. D.Tułowiecki), G.Kawiecki – Rejs (85. Majk)

W najgorszych koszmarach nikomu z Chorzel nie wyśnił by się tak wynik derbowego spotkania z Mazowszem. Niestety tak się mecz ułożył i skończyło się kompromitacją. Wiele błędów w obronie, fatalne pudła pod bramką rywala, katastrofalna pomyłka sędziego, który nie uznał prawidłowo zdobytej bramki na 1-1, co po chwili zaowocowało utratą drugiej bramki.
Nie ma co się rozpisywać nad przebiegiem meczu, nie ma co się tłumaczyć. Mazowsze zagrało mądrze i skutecznie, potrafiło wykorzystać każdy błąd rywala i w pełni zasłużenie wywieźli z Chorzel komplet punktów.

Dodane przez bady dnia październik 18 2017 13:32:430 Komentarzy ˇ 0 Czytań - Drukuj
LO Junior Młodszy B1; kolejka 7
ORZYC Chorzele U17 – NAREW Ostrołęka U17 1-2 (0-1)

1-2 – Oskar Oleksik

Suchowiecki K. – Stanejko, Moszczyński M., Bartołd, Pszczółkowski – Wilga D.(65.Oleksik), Cichowski, Antosiak, Budny, Pietrzak – Suchowiecki M.

Liga Okręgowa 2017/2018: kolejka 10
KORONA Szydłowo – ORZYC Chorzele 1-1 (1-1)
0-1 Piotr Piasecki

Lubowiedzki – Suchowiecki, Walewacz, Dąbrowski, Czaplicki, Szmalc (65. Majk) – G.Kawiecki, Rzeżuchowski, Kowalski, Piasecki – Rejs

W końcu, po czterech porażkach piłkarze Orzyca zdobyli punkt na trudnym terenie w Szydłowie przełamując fatalną serię.
Przez większość spotkania to gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce i optycznie dominowali na boisku. Jednak jeśli idzie o sytuacje pod bramką rywala to mecz sprawiedliwie zakończył się remisem, bo obie ekipy tych sytuacji miały podobną ilość.
W 17 minucie Grzegorz Kawiecki przeprowadził rajd prawą stroną boiska, dośrodkował do Kacpra Rejsa, który zgrał głową do Piotra Piaseckiego, a ten technicznym strzałem umieścił piłkę w bramce Korony. Goście odpowiedzieli w końcówce pierwszej części gry strzałem z rzutu wolnego.
W drugiej części gry mimo kilku okazji z każdej strony wynik nie uległ już zmianie.

LO Junior Młodszy B1; kolejka 6
WKRA Bieżuń U17 – ORZYC Chorzele U17 1-0 (1-0)

Królicki – Suchowiecki M., Moszczyński M., Pszczółkowski – Cichowski(60.Stanejko), Sęndrowski, Budny(55.Wilga D.), Antosiak, Pietrzak – Oleksik, Kuciński

Liga Okręgowa 2017/2018: kolejka 9
ORZYC Chorzele – ISKRA Krasne 1-4 ( 1-1 )
1-0 Wojciech Rzeżuchowski

Kacprzak – Majk (46. I.Tułowiecki), Michał Kawiecki, Dąbrowski (80. Bartołd), Czaplicki, Suchowiecki – Wierzbicki, Kowalski, Rzeżuchowski, G.Kawiecki – Piasecki

Tylko przez 45 minut chorzelanie dotrzymywali kroku trzeciej obecnie ekipie ligi okręgowej ulegając w końcu 1-4. Mecz dobrze się zaczął dla miejscowych bo już w 8 minucie Wojciech Rzeżuchowski strzałem z pola karnego wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 19 minucie był już jednak remis po tym jak napastnik Iskry wymanewrował dwóch obrońców Orzyca i uderzył obok bezradnego bramkarza.
Kolejne bramki padały po przerwie a ich autorami byli już tylko gracze gości. Trzy razy przyjezdni znaleźli drogę do siatki bramki Łukasza Kacprzaka. Natomiast słabo grający tego dnia żółto-czerwoni mimo, że też mieli swoje okazje nie potrafili odpowiedzieć choćby jednym trafieniem.

LO Junior Młodszy B1: kolejka 5
ORZYC Chorzele U17 - GKS Strzegowo U17 3-0 (wo)

Walkower z powodu braku obecności gości.

Dodane przez bady dnia wrzesień 26 2017 18:04:230 Komentarzy ˇ 7 Czytań - Drukuj
Liga okręgowa 2017/2018: kolejka 8
KS CK Troszyn – ORZYC Chorzele 4-2 (2-0)
2-1 Grzegorz Kawiecki ( z karnego )
3-2 Grzegorz Kawiecki ( z karnego )

Kacprzak – Majk, Michał Kawiecki, Dąbrowski, Czaplicki (75. I.Tułowiecki), Szmalc ( 60. Suchowiecki) – Wierzebicki (85. Bartołd), Kowalski, Rzeżuchowski, G.Kawiecki – D.Brzezicki

Na własne życzenie przegrali chorzelanie ostatni ligowy mecz ulegając na wyjeździe ekipie z Troszyna. Przez cały mecz to gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak dzięki mądrej grze z kontry to żółto-czerwoni stworzyli sobie więcej dogodnych okazji do zdobycia gola, jednak fatalnie mieli ustawionego tego dnia celowniki. Już po kwadransie goście powinni prowadzić dwiema bramkami. Niestety najpierw Daniel Brzezicki przegrał pojedynek jeden na jeden ze swoim imiennikiem Woźniakiem, który strzegł bramki miejscowych. A klika minut później idealną okazję do pokonania golkipera gospodarzy miał Grzegorz Kawiecki, jednak zamiast skierować piłkę głową do pustej bramki próbował uderzać ją nogą, co skończyć się mogło tylko w jeden sposób …. W 27 minucie na prowadzenie wychodzą piłkarze z Troszyna. Rzut wolny z 30-go metra wykonuje kapitan miejscowych Piotr Bałas, dośrodkowuje w kierunku bramki Łukasza Kacprzaka, piłki nie sięga żaden z zawodników, a ta jednak ląduje w siatce obok zaskoczonego bramkarza Orzyca. Kilka minut później Michał Kawiecki nieprawidłowo powstrzymuje w polu karnym rywala, a sędzia wskazuje na punkt oddalony o 11 metrów od bramki gości. Pewnym egzekutorem okazuje się ponownie Bałas.
Drugą połowę goście zaczynają z przytupem i już po kilku minutach zdobywają bramkę kontaktową. Po faulu bramkarza na Macieju Wierzbickim sędzia tym razem dyktuje jedenastkę dla przyjezdnych, którą na gola zamienia Grzegorz Kawiecki. Po chwili skrzydłowy Orzyca powinien doprowadzić do wyrównania jednak przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Kilka minut później kolejną okazję na wyrównanie marnuje Grzegorz Kawiecki, gdy jego strzał głową z kilku metrów mija bramkę rywali. Kolejna okazję na wyrównanie marnuje Mariusz Kowalski, który przegrywa pojedynek jeden na jeden z Danielem Woźniakiem. A to, że nie wykorzystane sytuację się mszczą przekonali się chorzelanie w 71 minucie, kiedy to po kolejnym stałym fragmencie gry miejscowi zdobywają trzecią bramkę. W 80 minucie po dośrodkowaniu Macieja Wierzbickiego obrońca z Troszyna zagrywa piłkę ręką we własnym polu karnym i mamy kolejny rzut karny w tym meczu. Ponownie Grzegorz Kawiecki podchodzi i znowu piłka ląduje w siatce. Za chwilę mamy kolejne przewinienie w polu karnym, tym razem gości i czwartą już jedenastkę w tym meczu. Tym razem jednak Piotr Bałas przegrywa pojedynek z Łukaszem Kacprzakiem i nie kompletuje hat-tricka. Ostatnie minuty to ciągła walka o wyrównującą bramkę w wykonaniu gości i rozpaczliwa obrona gospodarzy, którzy w ostatniej minucie doliczonego czasu gry wychodzą z kontrą i ustalają wynik meczu.

Liga okręgowa 2017/2018: kolejka 7
ORZYC Chorzele – MAKOWIANKA Maków Maz. 0-3 (0-0)

Kacprzak – Suchowiecki (80.D.Tułowiecki), Michał Kawiecki, Czaplicki, Dąbrowski (60. Majk) – Kowalski (60.Rejs), Wierzbicki, Rzeżuchowski, Piasecki, G.Kawiecki – I.Tułowiecki (70.Bartołd)

Mimo dobrego meczu chorzelanie nie sprostali rywalom z Makowa Mazowieckiego wysoko ulegając przed własną publicznością.
Przed przerwą mecz był wyrównany, obie ekipy miały swoje sytuacje na pokonanie bramkarza rywala, ale to miejscowi mieli dwie najlepsze ku temu okazje. Już w 2 minucie Maciej Wierzbicki po dośrodkowaniu Piotra Piaseckiego miał wyśmienitą okazję na wyprowadzenie swojej drużyny na prowadzenie. Jednak jego strzał z kilku metrów wylądował na słupku bramki rywali. W 25 minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Mariusz Kowalski, jednak uderzył lekko i wprost w bramkarza. W 34 minucie strzał głową z kilku metrów ładnie obronił Łukasz Kacprzak.
Druga część gry wyglądała podobnie, aż do 58 minuty kiedy to arbiter spotkania podyktował rzut karny dla gości. Czy zawodnik gości był faulowany przez Andrzeja Dąbrowskiego, czy poślizgnął się i wpadł w niego niech ocenią obecni na meczu. Fakty są takie, że wg arbitra głównego był faul, wg jego asystenta już nie koniecznie, jednak liniowemu zabrakło odwagi żeby skonsultować to ze swoim kolegą. Jedenastkę pewnie na bramkę zamienił Krzysztof Pustoła. Chorzelanie dzielnie walczyli do końca o zmianę rezultatu jednak nie przyniosło to efektów w postaci bramki wyrównującej. W końcówce spotkania kiedy już żółto-czerwoni byli mocno skoncentrowani tylko na atakowaniu przeciwnika ten wyprowadził dwie kontry które na bramki zamienił Maciej Traczewski.

LO Junior Młodszy B1: kolejka 3
ORZYC Chorzele U17 - OPIA Opinogóra U17 3-2 (2-2)

1-2 - Dariusz Bartołd (z karnego)
2-2 - Dariusz Bartołd
3-2 - Łukasz Cichowski (z karnego)

Suchowiecki K. - Cichowski(65.Lipka), Suchowiecki M., Pietrzak(75. Szymański) - Antosiak, Stanejko, Budny, Moszczyński M., Bartołd(41.Roczeń) - Wilga D., Kuciński

Liga Okręgowa 2017/2018: kolejka 6
TĘCZA Ojrzeń – ORZYC Chorzele 5-2 (2-1)
0-1 Mateusz Kawiecki ( z karnego )
5-2 Grzegorz Kawiecki ( z karnego )

Kacprzak – Majk (65. Szmalc ), Michał Kawiecki, Czaplicki, Suchowiecki – Dąbrowski (57. Rzeżuchowski ) – Wierzbicki (70. Walewacz ), Mateusz Kawiecki (80.D.Tułowiecki ), Piasecki (75. Bartołd ), G.Kawiecki – Brzezicki (65. I.Tułowiecki)

Po kilku dobrych meczach przyszedł fatalny w wykonaniu piłkarzy Orzyca, a w konsekwencji wysoka porażka z Tęczą Ojrzeń. Od pierwszego gwizdka arbitra widać był, że chorzelanie już przed meczem dopisali sobie trzy punkty. Bez walki, bez pomysłu a co najgorsze bez chęci. W 22 minucie sędzia po faulu bramkarza na Danielu Brzezickim dyktuje rzut karny, który pewnym strzałem na gola zamienia Mateusz Kawiecki. Jeszcze dwa lata temu chorzelanie mogli marzyć o strzelaniu bramek w lidze okręgowej, a teraz w momencie gdy wychodzą na prowadzenie w tejże lidze nawet nie cieszą się z tego. Widocznie założyli, że kolejne bramki dla nich są tylko kwestią czasu. Grubo się pomylili, bez zaangażowania i chęci walki nie ma szans o punkty bo liga jest silna i wyrównana. Kolejne bramki padały i to całkiem sporo ale w wykonaniu gospodarzy. Już przed przerwą miejscowi dwukrotnie pokonali Łukasza Kacprzaka i wyszli na prowadzenie. A sytuacji na kolejne mieli jeszcze co najmniej kilka, jednak zawodziła ich skuteczność.
Po przerwie niewiele się zmieniło i goście powiększali przewagę bramkową. W 65 minucie było już 3-1, po kilku minutach 4-1, by w 78 minucie prowadzić już różnicą czterech bramek. Gości było stać na odpowiedzenie na tą kanonadę strzelecką piłkarzy z Ojrzenia jednym trafieniem. Ponownie z rzutu karnego.
Miejmy nadzieję, że piłkarze żółto-czerwonych szybko zrozumieją lub już po tym meczu zrozumieli, że tylko ciężko walką i grą drużynową są w stanie zdobywać kolejne punkty aby bezpiecznie utrzymać się w lidze okręgowej i oszczędzić sobie kompromitacji takimi wynikami jak ten z Ojrzenia.

LO Junior Młodszy B1; kolejka 2
NAREW Ostrołęka U17 - ORZYC Chorzele U17 12-2 (8-2)
4-1 – Patryk Kuciński
5-2 – Patryk Kuciński

Królicki(70. Kaczyński) – Suchowiecki M., Cichowski Ł.(49. Roczeń), Pietrzak(63. Szymański) – Wilga D.(53. Oleksik), Stanejko, Moszczyński M., Wawrzonkowski, Budny(41. Antosiak), Bartołd – Kuciński(72. Morawski)

Młodzież z Chorzel doznała srogiej porażki w meczu wyjazdowym w Ostrołęce z miejscową Narwią. Drużyna gospodarzy dominował od początku do końca i bez dwóch zdań była drużyna lepszą minimum o klasę. Dwa gole na pocieszenie dla Orzyca zdobył Patryk Kuciński. W barwach Narwi wystąpił były nasz zawodnik Bartosz Piasecki, spędził 70 min na boisku.
„Dziękuję za wspólny spędzony czas razem Bartku i życzę powodzenia i dalszych sukcesów z nową drużyną” – Błażej Kaszuba